جراحی زیبایی پلک(بلفاروپلاستی)

جراحی زیبایی پلک می تواند با استفاده از بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود. برای انجام عمل جراحی بر روی پلک بالا ، شکاف های مورد نیاز در لایه های پلک بالا ایجاد می شود

 بعضی‌ از بیماران جراحی‌های زیبایی ، بعد از جراحی بینی و تزریق لب  یاد چشم‌هایشان می‌افتند و برای زیباتر شدن به جراحان  مراجعه می‌کنند تا پوست پلک‌هایشان را بکشد . در سنین بالا، پوست پلک خیلی‌ها حالت افتادگی پیدا می‌کند و این افراد می‌توانند مورد مناسبی برای جراحی زیبایی پلک باشند.

جراحی زیبایی پلک می تواند با استفاده از بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود. برای انجام عمل جراحی بر روی پلک بالا ، شکاف های مورد نیاز در لایه های پلک بالا ایجاد می شود و به این ترتیب امکان برداشتن پوست و هر گونه چربی ایجاد شده از آن در صورت لزوم برای رفع افتادگی پلک وجود خواهد داشت.

هنگام عمل جراحی پلک پایین ، چربی ایجاد شده در پلک های پایین (پف زیر چشم) را می توان خارج کرد و گاهی اوقات برای کاهش تیرگی زیر چشم در نتیجه از دست دادن چربی زیر پوستی از تزریق چربی در این ناحیه می توان، استفاده کرد. اگر بیمار مقدار چربی مورد نیاز در این ناحیه را نداشته باشد، امکان برداشتن چربی از سایر نقاط بدن یا استفاده از ژل های پر کننده برای این کار وجود دارد.

عمل جراحی پلک دردناک نیست. اکثر بیماران می توانند با استفاده از داروهای مسکن موجود در داروخانه ها درد احتمالی خود را پس ازدرمان پف چشم مدیریت نمایند.

در جراحی پلک با برداشتن پوست و چربی اضافی در عضلات  پلک و دوخت مجدد پوست موقعیت پلک اصلاح شده  و باعث تاثیر قابل توجهی در ظاهر فرد می شود و دید بهتر وسبکی پلک را برای فرد به ارمغان می آورد .

بعد از عمل جراحی جای بخیه ها حدودا دو الی سه ماه قرمز است و به تدریج وبه مرور بی رنگ می شود . محل اسکار عمل جراحی به طور معمول پس از چند سال از بین می رود . ولی چون محل دوخت روی خط چین قرار دارد  و برش در قسمت داخلی پلک زده می شود هیچ برشی روی پلک خارجی واضح و مشهود نمی باشد .

این عمل  سر پایی می باشد  ، با بی حسی موضعی انجام داده می شود و به بیهوشی عمومی نیازی ندارد . همچنین این عمل را می توان به وسیله لیزر انجام داد که با روش های معمول فرق چندانی نمی کند .